DeWALT
Usti Plant Czech Republick
#DeWALT FAMILY

duben 2024

Světový den porozumění autismu

duben v modré

Světový den porozumění autismu

Duben jsme nastartovali v modré ??. A proč? Přijali jsme další výzvu a podpořili Světový den porozumění autismu - je připomínán od roku 2008, kdy byl poprvé vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů. Cílem bylo zdůraznit potřebu pomoci vedoucí ke zlepšení kvality života lidí s autismem, aby mohli vést plnohodnotný a smysluplný život jako nedílná součást společnosti.

Věděli jste, že je mezi námi mnohem více lidí s autistickým spektrem než jste si mysleli? Víte, že mnoho slavných a známých lidí jsou či byli autisté?

Zde pár těch nejznámějších – například herec Anthony Hopkins (84), ekologická aktivistka Greta Thunberg (19), britská zpěvačka Susan Boyle, veleúspěšný miliardář Bill Gates či nejbohatší muž světa Elon Musk (50) mohou o sobě sdělit, že si plní své sny a ve svých oborech se stali legendami. Při své profesní cestě dokázali dojít na vrchol, i když celý život bojují s autismem.

Z historie pak mezi ty, které budete jistě znát - například francouzský císař a vojevůdce Napoleon Bonaparte, autor teorie relativity Albert Einstein, dánský spisovatel a autor řady známých pohádek Hans Christian Andersen, za zázračné dítě považovaný hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart nebo jeden z nejslavnějších fyziků lidské historie Isaac Newton.

?? Tak co, budete chtít vědět jak jste na tom vy? Zkuste tento malý test - https://autismport.cms.1webit.cz/tests/aq-test  ?? A nebojte se, není to žádná nemoc nebo něco negativního je to jen jiné a porozumění je důležité.

nahoru