DeWALT
Usti Plant Czech Republick
#DeWALT FAMILY

březen 2021

Mezinárodní den žen

MDŽ u nás v Black and Decker

Mezinárodní den žen

I letos jsme připravili krásný den všem kolegyním u nás v Black and Decker. Od našich mužských kolegů, dostala každá žena u nás v závodě, krásný jarní tulipán. Hodně radosti, sil a energie!

MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN (8.3.)

Mezinárodní den žen, který si připomínáme 8. března má většina lidí spojený s obdobím komunismu, červeným karafiátem a oslavami na pracovišti. Počátky tohoto mezinárodního svátku ale sahají do předválečné doby, kdy se ženy snažily zasazovat o svá volební práva.

V roce 1908 se pak v New Yorku sešlo a pochodovalo několik tisíc švadlen, které stávkovaly za zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd a v neposlední řadě také volební, politická a hospodářská práva pro ženy. Od té doby se v USA slavil Národní den žen vždy poslední únorovou neděli. V Evropě byl Den žen zaveden o dva roky později, v roce 1910 na konferenci v Kodani.

Později se dnem žen stal 8. březen, který se ustálil po první světové válce, a to především vlivem demonstrace žen a jejich protestních akcí proti 1. světové válce konaných v Petrohradě 23. února roku 1917. Po abdikaci cara byla ustavena prozatímní vláda, která schválila volební právo žen. Podle gregoriánského kalendáře je 23. únor vlastně 8. březen, a proto se tento den ustanovil jako Mezinárodní den žen.

?? Děkujeme Květinářství Scarlet za krásné jarní tulipány.

nahoru