DeWALT
Usti Plant Czech Republick
#DeWALT FAMILY

červen 2022

Jízda, která pomáhá

charitativní program

Jízda, která pomáhá

V červnu jsme, my z Blekáče, vyrazili na výroční jízdu, která pomáhá. Symbolické zápisné se vybíralo do kasičky na náš interní charitativní program, který pomáhá všem našim zaměstnancům, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Více se můžete dozvědět na našich stránkách.

Byla to pohodová jízda krásným okolím jezera Milada, přes Chlumec do Strádova. Na náš transparentní účet se vybralo pěkných pár tisíc. DĚKUJEME VŠEM ÚČASTNÍKŮM!

A hned následující den se slavil SVĚTOVÝ DEN JÍZDNÍHO KOLA .

3. červnový den patří všem milovníkům jízdy na kole. Od roku 2018 je totiž vyhlášený Valným shromážděním OSN, jako Světový den jízdního kola. Hlavní myšlenkou tohoto dne je oslava kola a cyklistiky jako oblíbeného sportu i dopravního prostředku. Před vyhlášením tohoto svátku existoval ve stejném dni již od roku 1988 Evropský den jízdních kol, vyhlásila ho organizace Attac.

O tom, že Češi jsou cyklistický národ, není žádných pochyb. Podle průzkumu, který pro společnost bikero.cz zpracovala agentura Perfect Crowd, jezdí 11 % cyklistů na kole denně nebo téměř denně, více než třetina lidí sedne na kolo několikrát týdně a 29 % lidí se na kole vyvětrá přibližně jednou týdně. Nejoblíbenějším kolem je horské kolo, na kterém jezdí polovina cyklistů, čtvrtina cyklistů využívá trekingové kolo a 16 % silniční.

Průměrné stáří kola v Česku je 8 let, přičemž 52 % cyklistů má kolo mladší 5 let. Češi vlastní kola v průměrné hodnotě 16 tisíc Kč. Polovina cyklistů (51 %) si pořídila kolo do 10 tisíc korun, více než třetina lidí (35 %) jezdí na kole v hodnotě od 10 do 20 tisíc korun. Každé dvacáté kolo v Česku stojí více než 60 tisíc Kč. (l. p. 2020)
nahoru